środa, 8 lutego 2012

Kontrola umysłu

Ktoś kiedyś rzekł, że ktokolwiek kontroluje media, kontroluje umysły.
Ostatnio głośna była sprawa tego dziecka. Cicho natomiast było o ACTA, o Islandii. Gdyby nie przecieki, nikt by się o tym nie dowiedział. Dlaczego?
To przecież nie pierwszy raz się zdarza, żeby matka zabiła swoje dziecko. Do tej pory nikogo nie zmieszano z błotem z tego powodu i nie nagłośniono na cały kraj, a teraz cała rodzina tej kobiety jest zła i pewnie nie będą chcieli wychodzić na ulicę, znając naszą polską tolerancję.
Od małego ludziom mówi się, jak powinni robić, a jak nie, wpajając im wzorzec według, którego mają żyć.
Rozmawiając z ludźmi ogólnie wyciągam wniosek, że oni nie myślą dlaczego cokolwiek robią, tylko robią, bo:
a) wszyscy tak robią;
b) taka jest tradycja;
c) rodzice tak ich wychowali.
Jeśli ktoś robi inaczej, niż przyjęta norma, musi mieć jakiś ukryty motyw, oczywiście niecnej natury.
Szkoła kontroluje myśli i narzuca sposób myślenia. Na przedmiocie o niegroźnej nazwie: 'wychowanie do życia w rodzinie' (już sama nazwa zakłada, że wszyscy są wychowywani po to, żeby kiedyś założyć rodzinę i wychowywać własne dzieci), nauczyciel uczy swoich własnych poglądów. Jak na przykład w mojej szkole, gdzie nauczycielka twierdzi, że homoseksualizm to wynaturzenie. Ponadto uczy wartości religijnych. Od tego jest w szkole religia. Tutaj w szkole kontroluje kościół i mówi się co jest dobre, a co złe, że człowiek jest stworzony do służby Bogu, po to, żeby go czcić.

Sama uważam, że każdy powinien myśleć samodzielnie, choć to niemożliwe. Nikt nie rodzi się po to, by służyć komukolwiek i być z góry skazanym na takie, a nie inne życie. Rzeczywistość z punktu różnych ludzi wygląda trochę inaczej.


15 komentarzy:

 1. tu mi nasuwa się 'bycie sobą'. Nie pociąga mnie takie 'ślepe' podążanie za tłumem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, wszystkie te przyzwyczajenia i wzorce wpajane przez otoczenie odgrywają na ogół w życiu ludzi większą rolę, niż to, co ci ludzie naprawdę myślą. Kryją się ze swoimi przemyśleniami, poglądami, bo czasem są one kontrowersyjne i mogłyby nie zostać zrozumiane przez społeczeństwo. Wolność obecnie to tylko złudzenie.

  A co do tolerancji - kiedyś Polska z niej słynęła. Ludzie ze wschodu, prześladowani z powodu swojej religii czy poglądów, uciekali do Polski. Dużo się nie zmieniło w polskiej tolerancji, nadal jest. Tylko, ze jest to taka tolerancja, że "dobrze, niech sobie już taki będzie, ale ponieważ jest inny, nie będziemy się z nim zadawać". Raczej powierzchowna akceptacja niż tolerancja.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwierz mi, że na strachach można konkretnie wybawić się w pogo, ogólnie to słucham punka byłam już chyba na 20 koncertach ;) KSU 2x ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. dosłownie mam to samo danie co ty, Niemcy są dziwni i mało tolerancyjni. Moja koleżanka, która była tam na wyjeździe mówi, że 3 gwiazdkowy hotel to u nich tak, jak u nas zakład karny - jesteś w 12 osób w pokoju, masz wspólną łazienkę z wieloma osobami (około 40) i ogółem samo zło. Dziękuję za pochwałę dotyczącą moich zdjęć, Elmas twierdzi, że są beznadziejne ;)
  Co do twojego bloga to będę tu wpadać bardzo często, piszesz naprawdę ciekawe posty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta, ale ona najpierw powiedziała ż ejej ktos ukradł, dlatego było tak nagłośnione to. MNiestety nie wszystko to spisek ; PP

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny post.
  Czasami ciężko nam pokazać światu to co siedzi w nas, głęboko w środku. Boimy się co inni powiedzą. Bardzo szanuję ludzi, którzy mają własne zdanie i nie boją się tego okazać.
  Jest wiele programów, które tak manipulują człowiekiem, że wyrabiają w nim jedno, określone zdanie i pogląd.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja uważam, że religii wgl nie powinno być w szkole.. po co to zmieniali jak była kiedyś w kościele? :x

  OdpowiedzUsuń
 8. święta racja, to jest zupełnie bez sensu, po co nam to wszystko wmawiają, jak byśmy sami nie mogli o sobie decydować

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziekuje :) kurcze jest wlasnie niefajne ze strony telewizji że aż tak nagłaśniają sprawę, ta rodzina przeżywa teraz horror..

  OdpowiedzUsuń
 10. Też nie rozumiem dlaczego z tej sprawy zrobili takie wielkie 'show'.
  Bardzo fajnie piszesz : )
  A takie lizaki znajdziesz na rynku w Gdańsku chyba : D

  OdpowiedzUsuń
 11. Spóźnione życzenia walentynkowe. :)
  Ładny blog.

  OdpowiedzUsuń
 12. w pełni się z Tobą zgadzam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też stwierdziłam, że samodzielne przekłuwanie sobie czegokolwiek samemu, lub u znajomego, który praktycznie się na tym nie zna. To nie sterylne, jeszcze jakieś zakażenie się wda, czy kolczyk będzie po prostu krzywy...
  Same problemy ; )

  OdpowiedzUsuń
 14. Ludzie chcą być akceptowani, dlatego większość stara się robić wszystko to, co inni. Nie pozwalają sobie na własne, kreatywne myślenie i działanie, bo nie chcą być odrzuceni. Szkoda, że tak jest. Byłoby o wiele więcej wartościowych ludzi..

  OdpowiedzUsuń

Żaden spam nie przeżyje. Każdy będzie uśmiercany.
Nie, nie zaobserwujemy. Nie, nie skomentujemy nowego posta.